3. Burhaniye Kitap Fuarı Dolu Dolu Devam Ediyor

Kategoride Diğer

Burhaniye Kitap Fuarı Yazarları okuyucularla buluşturmaya devam ediyor. Fuarda çocuklar tiyatro ile eğlendi, gençler ise Ozbi konseri ile coştu.

BALIKESİR – Edebiyat ve sanatı buluşturan paneller, söyleşiler, imzalar, sinema, tiyatro oyunları ve konserlerle halkın her kesimine hitap ederek sanatla soluklanmaya devam ediyor.

Balıkesir’in Burhaniye ilçesi sahil Mahallesi Ören’de ilki 2019 yılında gerçekleştirilen ve her yıl sanatseverler tarafından merakla beklenen Burhaniye Kitap Fuarı  “Bin Yıllık Tarihten Bin Yıllık Kitaba”  teması ile tüm hızı ile devam ediyor.

“Aç Kapıyı Gir İçeri Sözcük Oyunu” ile Yazar Burcu Kaya İskele Mahallesinde çocuklarla buluştu. Öğretmenler Mahallesinde ise açık havada sinema gösterimi yapıldı. Ören Plaj da konser veren Ozbi gençlere unutulmaz bir gece yaşattı.

CHP Genel Başkan yardımcıları Faik Öztrak, Muharrem Erkek, Ahmet Akın’ın yanı sıra Yazarlar, Sanatçılar, bilim ve siyaset dünyasından daha birçok değerli ismin katılımı ve vatandaşın yoğun ilgisi ile 27 Temmuz da kapılarını açtı.

31 Temmez Pazar gününe kadar sürecek Fuarını Onur Konuğu Yaşar Seyman “Ülkenin aydınlık geleceğine sanat ve kültürle ulaşılabilir. Beton köprüler ülkeler arasında dostuğu geliştirmez ancak sözcüklerle kurulan edebi köprüler asla yıkılmaz. Ölümsüzdür ve sonsuza değin sürer’’ dedi.
Fuar çalışmaları hakkında bilgi veren Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, “Her sene üstüne koyarak gidiyoruz, Burhaniye Türkiye’nin en büyük kitap fuarı olama yolunda emin adımlarla ilerliyoruz, iddialıyız” diye konuştu.

- REKLAM -
Son Eklenenler

İlginizi Çekebilir