4. Aromaterapi Festivali renkli başladı

Kategoride Diğer

Dünya’nın ilk ve tek Aromaterapi Festivali, 4’üncü kez kapılarını açtı. Türkiye’nin dört bir yanından yüzlerce firmanın katılım sağladığı festivalde, 4 gün boyunca 111 etkinlik düzenlenecek. Gündüz-gece devam eden programlara, vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Büyük bir kalabalıkla gerçekleştirilen açılış kortejinde vatandaşlar doyasıya eğlendi.

BALIKESİR – Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından 4’üncüsü düzenlenen dünyanın ilk ve tek Aromaterapi Festivali’nde; kokuların gücüyle alternatif tedavi yöntemleri sunan aromaterapinin şifalı dünyasına yolculuk başladı. “Tarladan Hasada; Lezzet, Şifa, Sanat” temasıyla gerçekleştirilen festival, Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığına bağlı olarak Burhaniye’de hizmet veren Balıkesir Çiftçi Eğitim Merkezi’nde, Dr. Ender Saraç eşliğinde; lavanta, ekinezya ve hatmi çiçeği hasadıyla başladı. Hasada katılan vatandaşlar, rengârenk çiçek bahçelerinde ve alana kurulan takların önünde bol bol fotoğraf çekildiler. Dolu dolu geçen festival kapsamında BAÇEM’de eğitim seminerleri ve atölye çalışmaları gerçekleştirilirken aynı zamanda Ören Meydanı’na kurulan Aromaterapi Çarşısında açılan yüzlerce stantta Türkiye’nin dört bir yanından gelen firmalar ürünlerini tanıtıyor. Alanda kurulan sahnede de gün boyu söyleşiler ve konserler gerçekleştiriliyor.

  1. ENDER SARAÇ

SAĞLIKLI YAŞAMANIN YOLLARINI ANLATTI

Ünlü sunucu Açelya Akkoyun’un moderatörlüğünde Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Mustafa Küçükkaptan’ın da katılımıyla Dr. Ender Saraç’ın “Sağlıklı Yaşam” söyleşisi gerçekleştirildi. Söyleşinin ardından Ören Sahili’nden Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, il protokolü ve vatandaşların yoğun katılımıyla başlayan kortej, Ören Meydanı’na kadar devam etti.

“BİZ, İSTİYORUZ Kİ BALIKESİR’İMİZİ DÜNYA TANISIN”

Açılış kurdelesini kesen Başkan Yücel Yılmaz, çok güzel bir festival olmasını istediklerini ifade ederek “Gün güzel başladı. 111 etkinliğin yapılacağı 4 gün sürecek olan festivalimiz hayırlı olsun. Çok güzel misafirlerimiz var. Söyleşiler, uygulamalar, konserler. Biz, istiyoruz ki Balıkesir’imizi dünya tanısın. Uluslararası misafirlerimiz de var. Hepsine teşekkür ediyorum. Hayırlı bir festival olsun. Aromaterapi gibi her şey sağlıklı olsun.” diye konuştu.

VALİ ŞILDAK FESTİVALİ ÇOK BEĞENDİ

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak da Festivali çok beğendiğini vurgulayarak Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ı ve tüm personelini tebrik etti ve festivalin; Burhaniye’ye, Balıkesir’e ve tüm ülkeye hayırlı olmasını diledi.

Dansçılar, bando grubu, ritim grubu ve performans sanatçılarının da katılımıyla birbirinden renkli ve keyifli anlara sahne olan kortej yürüyüşünde vatandaşlar doyasıya eğlendi.

ÖREN SAHİLİ’NDE MÜZİK ZİYAFETİ

Ören Sahili’ne kurulan sahnede on binlerce kişinin katılımıyla Kutsi ve Muazzez Ersoy sevenleri için birbirinden güzel şarkılarını seslendirdiler. Ören Sahili’nde gece boyunca müzik ziyafeti yaşandı.

- REKLAM -
Son Eklenenler

İlginizi Çekebilir