Balıkesir Üniversitesi Hastanesinde anjiyografi ünitesi sayısı ikiye yükseldi

Kategoride Diğer

Balıkesir Üniversitesi Hastanesinde, Ahmet Aydemir Anjiyografi Ünitesi, düzenlenen açılış töreni ile faaliyete geçirildi. Açılışı yapılan yeni anjiyografi ünitesi ile birlikte hastane bünyesindeki anjiyografi ünitesi sayısı ikiye yükseldi.

BALIKESİR – Yeni anjiyografi ünitesinin açılışı; Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Balıkesir Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Ali Yıldız, Ak Parti İl Başkanı Ekrem Başaran, merhum Ahmet Aydemir’in ailesi, üniversite üst yönetimi, hastane üst yönetimi, öğretim üyeleri ve sağlık personelinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Açılış programında bir konuşma yapan Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, üniversite hastanesinin üniversite şehir bütünleşmesi bağlamında önemine dikkat çekerken, üniversite hastanesinde nitelikli personel sayısını artırmakla birlikte bir yandan da nitelikli tıbbi cihazların sayısını da artırdıklarını belirtti. Yeni hizmete alınan ikinci anjiyo ünitesinin temininde birçok kişinin desteği ve emekleri olduğunu dile getiren Rektör Prof. Dr. İlter Kuş, “Burada Balıkesir Milletvekili Mutlu Aydemir’e bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum. İnşallah hastalarımıza kaliteli sağlık hizmeti vermeye devam edeceğiz. İkinci anjiyo ünitesinin olması bu anlamda çok önemli. Daha çok hastamız, sağlık hizmeti almış olacak. Katılımlarınız için saygılarımı sunuyorum” ifadeleriyle yeni anjiyo ünitesinin hayırlı olması dileklerinde bulundu.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz da yaptığı konuşmada; Balıkesir Üniversitesinin gün geçtikçe güçlendiğine vurguda bulunurken, “Anjiyo, teşhisin en önemlisi. Ne kadar fazla ünitesi varsa o kadar insanı kurtarabiliyor. Bugün ikinci anjiyo ünitemizi açıyoruz. Ahmet abiyi ben yaklaşık 25 yıldır tanıyorum. Şehrimize çok önemli katkıları olmuş, duayen bir Balıkesirli. Her platformda Balıkesir’in ihtiyaçlarını gündeme getiren, siyasetle ilişkisi olan ve Mutlu hanım mı tanınıyor Ahmet abi mi daha çok tanınıyor dendiğinde Ahmet abiyi biz daha iyi biliriz. Çünkü bu şehre 45 yılın üstünde gazeteci, iş insanı, spor insanı, hakem olarak çok farklı noktalarda hizmet etmiş bir büyüğümüz. İsminin bu şekilde veriliyor olması şehrimiz adına önemli. İnşallah herkesin isminin verilebileceği tesisler olur. Herkesin de ismi hak ederek bir yere verilir. Sayın Valim teşekkür ediyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

Balıkesir Milletvekili Mutlu Aydemir de konuşmasında geçtiğimiz yıl vefat eden Ahmet Aydemir’in insan seven, herkesin iyiliğini isteyen önemli bir kişilik olduğunu söylerken: “Oldukça duygusal bir andayım. Geçen sene bu sıralarda biz burada önemli bir hayat memat meselesi veriyorduk. 45 gün sürdü. Bu 45 gün içinde hastanemizin gerekli ihtiyaçlarını da gördük. Biliyorsunuz Ahmet Aydemir önemli bir kişilikti ve insan seven bir kişilikti. Zengin değildi babam ama gönlü zengindi. Herkesin iyiliğini istedi. Herkesi takdir etti, herkese teşekkür etti. Her zaman nezaketi ve o vicdan muhasebesini yanında bir hazine olarak tuttu. Son gün kalbinin durmasına tam 5 dakika kala, -Tarık hocamız Başhekim Yardımcısı olmuş o gün, onu tebrik etti. Böyle olunca, sayın hocalarım, kıymetli Rektörüm, kıymetli Valim, böyle güzel bir jestte bulunmuşlar. Ben kendilerine teşekkür ediyorum. Hizmetlerimiz devam edecek. Bizler Balıkesir sevdalısı, Balıkesir aşığı insanlarız. Ben Ahmet Aydemir’in kızıyım. Ahmet Aydemir’in kızı olmaktan da büyük mutluluk duyuyorum. Çünkü Balıkesirli hemşehrilerini çok sevdi. İnsan aşığı, Balıkesir sevdalısı, yüreğinde hiçbir zaman kötülük barındırmayan ve her zaman da takdiri ve teşekkürü bilen birinin kızı olmaktan da büyük mutluluk duyuyorum. Çok anlamlı ve hayatım boyunca da unutmayacağım bu jest için de ayrıca teşekkür ediyorum. Emeği geçen herkese tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak da açılış programında yaptığı konuşmada “Bu çok güzel bir davranış. Üniversitemiz tabii ki de hepimizin göz bebeği. Tıp Fakültesi de ayrı bir hastane imkanı sunarak bu şehre büyük hizmet sunuyor. Bunun geliştirilmesinde, ikinci bir anjiyo ünitesinin kazandırılmasında emek veren başta Sayın Milletvekilimiz Pakize Mutlu Aydemir olmak üzere tıp dünyasını, buradaki kadromuzu ben de tebrik ediyorum. Bir kadirşinaslık ve vefa örneğidir. Ben de Ahmet abiyi kısa süre de olsa tanıma fırsatı buldum. Hakikaten Balıkesir’i çok seven ve hep düşünce üreten, sevdalı bir insandı. Rahmetle anıyorum. Dün İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu da beni aradı. Kendisini, milletvekilimiz davet etmiş, hem bugünkü açılışa hem de mevlit için. Gelemeyeceğini ancak kendisinin de selamlarını iletmemi istedi hepinize. Selamlarını da hayırlı olsun dileklerini de bu vesileyle iletmiş oluyorum. Hayırlı uğurlu olsun diyerek ben de saygılarımı sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

Yapılan konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesilen Ahmet Aydemir Anjiyografi Ünitesinde incelemelerde bulunan Vali Hasan Şıldak ve protokol üyeleri, Başhekim Yardımcısı ve Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Tarık Yıldırım’dan yeni ünite hakkında bilgiler aldı. Yeni anjiyo ünitesi sayesinde; hem çocuk hem erişkin hastaların; anjiyografik görüntüleme işlemi, stent işlemi, konjenital kalp hastalıkları, radyolojik olarak da periferik arter hastalıkları ve merkez sinir sistemine yönelik de aynı zamanda da kraniyal girişimler yapılabildiğini belirten Doç. Dr. Tarık Yıldırım, “Ünitede yer alan cihaz, inme merkezi olarak düşünüldüğünde, inme ünitesi olarak da kullanılabilecek özelliklerde bir cihaz. Cihaz aynı zamanda ‘dinamik roadmap’ denilen hareketli görüntüyü dondurup size kılavuzluk edilebilen, aynı zamanda kompleks işlemlerin yapılmasını sağlayabilecek görüntüyü yükseltme özelliklerine sahip bir cihaz. Bu sayede kompleks stentleme işlemlerini ve daha önceden de yapmakta olduğumuz; tavi, mitraclip benzeri kompleks işlemleri de çok daha kolay ve çok daha kısa sürede gerçekleştirebileceğiz” dedi.

- REKLAM -
Son Eklenenler

İlginizi Çekebilir