BAÜN Teknoloji Transfer Ofisinin İlk Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Kategoride Diğer

Balıkesir Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) tarafından; “Farkındalık, Tanıtım, Bilgilendirme ve Eğitim Hizmetleri”ni kapsayan Modül 1 çalışmaları kapsamındaki ilk etkinlik gerçekleştirildi. Çoğunluğunu Mühendislik Fakültesi öğretim elemanlarının oluşturduğu akademisyenlere yönelik gerçekleştirilen tanıtım ve bilgilendirme toplantısında; Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu, Teknoloji Transfer Ofisi Başkanı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatih Satıl ve Teknoloji Transfer Ofisi Koordinatörü Prof. Dr. Şükrü Metin Pancarcı tarafından katılımcılara ofis faaliyetleri ve süreçler hakkında bilgiler verildi.

Teknoloji Transfer Ofisi toplantı salonunda düzenlenen ve açılış konuşmasını Teknoloji Transfer Ofisi Başkanı Prof. Dr. Fatih Satıl’ın yaptığı toplantıda, Teknoloji Transfer Ofisi Koordinatörü Prof. Dr. Şükrü Metin Pancarcı ve Koordinatör Yardımcısı Doç. Dr. Esra Tokay yaptıkları sunumlarla katılımcılara TTO hakkında bilgi verdi.

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu da TTO’nun ilk tanıtım toplantısında gerçekleştirdiği konuşmada, akademisyenlerin daha fazla katma değer üretmesi için kendilerine yeterince değer ve imkan verilmesi gerektiğini belirtti. TTO’ların, düşüncenin somutlaşmasına zemin oluşturmak için kurulan yapılar olduğunu vurgulayan Rektör Prof. Dr. Yücel Oğurlu, “Orijinal bir fikriniz vardır ve Teknoloji Transfer Ofisi ile fikrinizi hayata geçirerek, bilginin ekonomik değere tabi edilmesini sağlarsınız” dedi. Rektör Oğurlu, etkinliğe olan ilgileri dolayısıyla da katılımcılara ve TTO ekibine teşekkür etti.

Soru cevap bölümünün ardından sona eren toplantının ardından, Modül 1 çalışmalarının, üniversitede diğer birimlerin katılımlarıyla devam edeceği belirtildi.

 

 
- REKLAM -
Son Eklenenler

İlginizi Çekebilir