Birlikte İngilizce Projesi Seminerlerinin Dördüncüsü Gerçekleştirildi

Kategoride Diğer

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından “British Council” ve Sabancı Vakfı iş birliği ile düzenlenen; İngilizce öğretmenlerinin mesleki ve alan gelişimlerinin ve mesleki işbirliklerinin desteklenmesi amacıyla yürütülen “English Together” (Birlikte İngilizce) Projesi öğretmen eğitimleri 13 eğitim merkezinde, 20 ilçeden ilkokul, ortaokul ve lise toplam 908 İngilizce öğretmeninin katılımıyla gerçekleştirildi.

BALIKESİR – English Together (Birlikte İngilizce) Projesi kapsamında ilkokul, ortaokul ve liselerde görev yapan İngilizce öğretmenlerinin sınıf içi uygulamalarının verimliliğini artırmak ve yeni öğretim tekniklerini uygulama konusunda kendilerini yetkin hissetmelerini sağlamak amacı ile eğitici eğitimi alan 19 İngilizce öğretmeni koordinatörlüğünde Mesleki Gelişim Toplulukları kuruldu. Bu sayede Türkiye genelinde olduğu gibi Balıkesir’de görev yapan öğretmenlerin de mesleki ve alan gelişimleri konusunda sürekli etkileşim halinde bulunması sağlandı.

Mesleki Gelişim Toplulukları kapsamında bir araya gelen öğretmenler kendi deneyimlerini meslektaşlarına aktardı. Grup çalışmalarına ağırlık veren proje sayesinde paylaşılan etkinlik ve yapılan çalışmalar öğretmenler tarafından sınıflarında da uygulanarak öğrenci; öğrenme-öğretme sürecine dâhil edildi.

Yıl boyunca sürecek olan seminerlerde; aynı kademede görev yapan öğretmenlerin ortak sorunlara ortak akılla, paylaşımlarda bulunarak çözüm aradığı Mesleki Gelişim Toplulukları ile öğretmenler kendi kazanım ve tecrübelerini birbirlerine aktarmaya devam edecek.

- REKLAM -
Son Eklenenler

Toz Kolajen

Toz kolajen, son yıllarda popülerlik kazanan ve sağlık açısından çeşitli faydaları olduğu düşünülen bir takviye ürünüdür. Özellikle cilt sağlığı,...

İlginizi Çekebilir