Evcil Köpekler İçin Mama Çeşitleri Pet İhtiyaç’ta

Kategoride Diğer

Bir köpek sahiplenildiğinizde bakımı için beslenme ihtiyaçlarını karşılamanız gerekir. Köpek maması çeşitleri sağlıklı bir şekilde büyümeleri ve gelişmeleri için en önemli bakım unsurlarındandır. Evcil köpeğinizin sütten kesildiği ilk dönemden itibaren dengeli bir beslenme programına ihtiyacı vardır. Köpeğiniz kaliteli kuru mamalar ile beslenmelidir. Köpek maması köpeklerin tüm besin değerlerini sağlama konusunda en ideal besinlerdir. Hills, Pro Plan, Acana, Royal Canin köpek maması, N&D ve daha birçok marka Pet İhtiyaç’ta!

Köpek Maması Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sadık dostunuzun mama seçiminde dikkat etmeniz gereken önemli noktalar vardır. Köpeğinizin mama seçiminde ırkına ve yaşına göre değerlendirme yapmanız gerekir. Yavru köpek maması ve yetişkin köpek maması farklı özelliklere sahiptir. Köpek ırkları ise küçük ırk, orta ırk ve en büyük olmak üzere 3 farklı ırka sahiptir. Köpek maması seçiminde ilk dikkat etmeniz gereken nokta ırkıdır. Irkına uygun yapılmayan mama seçimleri evcil hayvanlarda iştah kaybına sebep olabilir. Küçük ırk köpeğinize büyük ırk köpek maması alırsanız, köpeğiniz ağız yapısına uygun olmayan bu mamayı yiyemez. Mamayı acıktığı için yese bile ihtiyacı olan besin değerlerini alamadığı için de hastalanabilir. Köpeğinizi kısırlaştırdıysanız, kısırlaştırılmış köpek maması en ideal seçimdir. Köpeğinizin en sağlıklı şekilde beslenmesi için ihtiyaç duyduğu besin değerlerini içeren en ideal mamayı bulmanız önemlidir.

En İyi Köpek Maması Markaları Hangileridir?

En iyi köpek maması köpeğinizin ırkına ve yaşına en uygun olan mamalardır. Mama seçiminizde bir diğer önemli unsur ise mamanın markasıdır. Piyasada çok sayıda marka olduğu için hangi köpek mamasını almanız gerektiği konusunda karasızlık yaşayabilirsiniz. En çok tercih edilen markalardan biri olan Acana köpek maması ve Royal Canin köpek maması gibi mamalar köpek sahipleri tarafından en çok tercih edilen markalar arasında yer alır.

Siz de köpeğiniz için bu markalardan birini tercih edebilir, en kaliteli ürünler ile besleyebilirsiniz. Acana köpek maması; taze et, tavuk, balık, yumurta gibi gıdalar ile formüle edilmiştir. Özel formüle sahip olan mamaları köpekler oldukça lezzetli bulur. Premium köpek mamaları olarak bilinen bu mamalar, HACCP olarak adlandırılan Zarar Analizi Kritik Kontrol Noktası gibi kalite prosedürleri ile analiz edilir.

Oldukça güvenli olan bu markalar içinden seçim yaparken köpek maması fiyatları arasında da karşılaştırma yapabilirsiniz. Seçiminiz sırasında köpeğinizin seveceği ürünleri de iyi tespit etmeniz gerekir. Köpeğiniz ağız tadına uygun bulduğu mamalar ile çok mutlu olacaktır. Kuru köpek maması kadar ilgi gören mamalardan biri de yaş köpek maması çeşitleridir. Yaş köpek mamalarının da içerikleri kuru köpek mamaları gibi değişiklik gösterir. Köpeğinizi arada ödüllendirmek için yaş köpek mamalarından satın alabilirsiniz. En kaliteli evcil köpek mamaları için en doğru adres Pet İhtiyaç’ı mutlaka ziyaret edin!

- REKLAM -
Son Eklenenler

İlginizi Çekebilir