‘İşbirliği içinde olacağız’

Kategoride Diğer

Marmara Gazeteciler Federasyonu (MGF) üyesi Gazeteciler Cemiyet ve Dernek Başkanları ile yöneticileri, Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürlüğü’ne atanan Cavit Erkılınç’ı İstanbul’daki makamında ziyaret etti. Ziyarette Sakarya Gazeteciler Birliği Başkanı Müjdat Çetin’de yer aldı. 

Ziyarette, basının sorunlarına ve çözüm önerilerine ilişkin bilgi veren Marmara Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Ramazan Demir, TBMM gündemine gelen Basın Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasını öngören teklifle ilgili görüşlerini paylaştı.  

Yeni yasanın basının dijital dönüşümünün yanı sıra ‘merdiven altı’ yayıncılığın önlenmesine de hızlı katkı sağlayacağına dikkat çeken Demir, “Kanun teklifinin yasalaşması ile birlikte Basın İlan Kurumu’nda önemli düzenlemeler yapılması gündeme gelecek. İnternet mecrasındaki haber sitelerinin resmi ilan alabilmesi için gerekli kriterleri Basın İlan Kurumu Genel Kurulu belirleyecek. Bu noktada harcama kalemleri daha yüksek olan gazetelerin de korunması ile birlikte her türlü katkıda bulunmaya hazırız” dedi.  

Demir, pandemi sürecindeki hızlı ve etkili kararlarıyla Anadolu Basınına can suyu olarak ayakta kalmasına sağladığı katkı nedeniyle de Basın İlan Kurumu yönetimine teşekkür etti.   

Yerel basının önemine dikkat çeken Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Cavit Erkılınç da, ziyaretten memnunluk duyduğunu belirterek, “Basın, gelişmiş demokrasilerin 4. gücüdür. Bu anlayışla, basınımızın gelişerek güçlenmesi için çalışıyoruz. İşbirliği içinde önemli projelere imza atacağımıza inanıyorum” dedi. 

Marmara Gazeteciler Federasyonu heyetinde Genel Başkan Ramazan Demir’in yanı sıra, Genel Başkan Vekili Sinan Tunç, Yönetim Kurulu üyeleri Çanakkale’den Hafize Akıncı, Bilecik’ten Mehmet Ergün, Sakarya’dan Müjdat Çetin ile Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti Kurucu Başkanı İsmet Akıncı, Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili Ümit Babacan da yer aldı.

- REKLAM -
Son Eklenenler

Toz Kolajen

Toz kolajen, son yıllarda popülerlik kazanan ve sağlık açısından çeşitli faydaları olduğu düşünülen bir takviye ürünüdür. Özellikle cilt sağlığı,...

İlginizi Çekebilir