Kazdağları’nda ultra maraton heyecanı

Kategoride Diğer

Edremit Belediyesi’nin öncülüğünde Kazdağları’nda düzenlenen 6. İda Ultra Maraton 25 ülkeden 1700’e yakın sporcunun katılımı ile gerçekleştirildi. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla engelli sporcuların da yer aldığı maratonda sporcular ilk kez Uluslararası Aeneas Kültür Rotası’nda ter döktü.
 
BALIKESİR – Çanakkale ve Balıkesir il sınırları içindeki Kaz Dağları’nda bu yıl 6’ncısı düzenlenen “Kar Spor İda Ultra Maratonu” başladı. Edremit Belediyesi öncülüğünde gerçekleştirilen ve 25 ülkeden 1700’e yakın sporcunun katıldığı maratonun başlangıcında, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla engelli sporcular da yer aldı.
 
Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinin Yeşilyurt Köyü’nde yarışmanın başlangıcını Ayvacık Kaymakamı İlker Eker, Organizasyonu ana sponsoru Kar Spor’un Yönetim Kurulu Başkanı Selami Alaftargil ve Organizasyon Komitesi Başkanı Polat Dede birlikte yaptı.  
 
Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi Yeşilyurt köyü ile Balıkesir’in Edremit ilçesi arasında 110 kilometrelik “İda Ultra”, 66 kilometrelik “Half Ultra”, 36 kilometrelik “Run Zeus” ve 15 kilometrelik “Köy Koşusu” kategorilerinde gerçekleştirilen organizasyonda sporcular, bahardan kalma bir havada dereceye girebilmek için ter döktü. Sporcular bu yıl ilk kez parkura dahil edilen Uluslarası Aeneas Kültür Rotası’nda da mücadele ettiler.  
Yarışların varış noktasında sporculara madalyaları Edremit Kaymakamı Ahmet Odabaş, Edremit Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Fethi Bilge tarafından verildi.  
 
Organizasyonun ödül töreni 04 Aralık günü gerçekleştirilecek.

- REKLAM -
Son Eklenenler

İlginizi Çekebilir