Marangozlar Sitesi için destek sözü alındı

Kategoride Diğer

BALIKESİR – Sanayi ve Teknoloji İş birliği Kurulu SANTEK Toplantısı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gerçekleştirdiği toplu açılış töreni için Balıkesir’de bulunan Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, Organize Sanayi Bölgesinde bulunan birçok firmayı ziyaret etme imkânı buldu.

Bu ziyaret esnasında, Balıkesir Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Yarış ve Meclis Başkanı Ergin Birgül kendilerine eşlik ettiler.

Yapılan görüşmelerde halihazırda 1,5 kat büyüyecek olan Organize Sanayi Bölgesi ve BALOSB içerisinde yapımı devam eden Marangozlar Sitesi için destek sözü alındı.

Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Yarış yaptığı açıklamada;

“Bakan Yardımcımız Balıkesir’de hızlı değişimleri ve Organize Sanayi Bölgemizde gerçekleşen gelişmeleri yakından takip ettiklerini bizlere ifade ettiler. Genişlemekte olan Organize Sanayi Bölgemiz alt yapısı ve inşaatı devam eden Marangozlar Sitesi için kredi talebimizi kendisine ilettik. Sayın Bakan Yardımcımız, genişleme çalışmaları devam eden Organize Sanayi Bölgemizin altyapı ihalesine bu yıl içinde çıkılacağını ve altyapı çalışmasının 2023 yılı içinde tamamlanacağını ifade etti. İnşaatı devam eden Marangozlar Sitesi için kredi imkânı sağlayacakları sözünü verdi. Bakanlıktan alacağımız bu kaynak ile Organize Sanayi Bölgemizin genişleme sürecini en kısa sürede tamamlayacak; Marangozlar Sitesinin inşaatını bitireceğiz.”

Son Eklenenler

İlginizi Çekebilir