Nil Keskin’in yeni kitabı; “Yeni Dişil ” raflarda yerini aldı

Kategoride Diğer

Davranış Bilimci Dr. Nil Keskin’in üçüncü kitabı Yeni Dişil okurla buluştu. Raflarda yerini alan kitabın tanımladığı Yeni Dişil kimdir? Bu bir hareketin başlangıcı mıdır? İçinde yaşadığımız çağın kadını Yeni Dişil olmaya giden yolda hangi duraklardan geçmeli? Kadın Beden formunda İYİ YAŞAMAK nasıl mümkün olur? Dünya neden aşırı erilliğin baskısı altında? Modern Çağın kadınları sıklıkla hangi ruhsal ve fiziksel sağlık sorunlarıyla karşılaşıyorlar? Bunlardan çıkış yolları nelerdir? Gibi pek çok sorunun yanıtını içeriyor.

Sağlıklı, mutlu ve kendinin farkında bir yaşam sürdürmek isteyen her kadın için bir yol haritası niteliği taşıyan Yeni Dişil ile içinizden başlayan ve tüm dünyaya yayılan bir “iyi olma” hâlinin sırlarına ulaşacak, edindiğiniz bilgilerle hayatınızın her alanında yeni bir başlangıç yapacaksınız! Kitabın satırlarında yaşayacağınız farkındalıklar sizi bir daha geri dönüşü olmayan bir bilinç seviyesine getirecek. Yaşadığımız tüm sorunlar için koruyucu, önleyici ve tamamlayıcı tekniklerle bulaşacaksınız.

Modern Dünyanın Erilleştirdiği Kadınlıktan, Yeni Dişile Dönüşüm Yolculuğunun anlatıldığı kitap, iş ve özel yaşamda mutluluk için; dişil ve erl yetkinliklerin dengesinin önemine dikkat çekiyor.

Yeni Dişil, bir üçlemenin ilki aynı zamanda. Çok yakında Yeni Eril ve sonrasında Yeni Birlik kitapları da geliyor.

Nil Keskin Yeni Dişil’in karakteristik özelliklerini şöyle özetliyor:

“Yeni dişil, ÖZŞEFKATLİDİR. Hayatının merkezine kendini alır. Kendini tam anlamıyla sevgiyle, kendine özel zamanla, kitaplarla, denizle, doğayla, seçerek hayatına aldıklarıyla, sevdikleriyle, özbakımıyla sarar sarmalar. Hem ruhunu, hem bedenini hem zihnini, kendine bilinçle verdiği şefkatle besler. İÇSEL UYUM VE BİRLİK’TEDİR. Bünyesinde barındırdığı aydınlık ve gölgelerin içinde varlığını öğrenir, anlar, farkındalığıyla denge ve uyumu bulur. ERDEMLİDİR. Sadece eylemsel bir yaşamın içinde kaybolmaz. Sınırlarını iyi yönetir. Kimi hayatına alıp almayacağını seçer. Toksiklerden arınır. Gereksiz yükleri taşımaz. Arındırma çalışmalarını sürekli tekrar eder, Alma-Verme dengesini kurar. Titreşimi yüksektir. Kalpten yaşar, kalpten ifade ile kendini ortaya koyar, samimiyeti; her yerden ona ait olanı kendisine getirir. Bu öyle birvar oluş haline döner ki, fark edilir. Işık saçar.”

“Ne kadar erken YENİ DİŞİL oluruz o kadar iyi” diyen Nil Keskin’in yeni kitabında; ayrılık ve boşanma sonrası arınma ritüelleri, arıma meditasyonları, bolluk için anne bağlarını, bereket için ise baba bağlarını şifalandırma yöntemlerine dair de bilgiler yer alıyor.

Kadın sağlığına yönelik pek çok ipuçları bünyesinde barındıran kitap, adet döngüsü dengeleyiciler, rahim temizleyici meditasyonlar, rahim ve göğüs masajı, kişisel bakım rutinleri, yoga pratikleri ve hamile kadınlar için özel öneriler gibi konu başlıklarıyla huzurlu yaşamın sırlarını okuyucu ile buluşturuyor.

Nil Keskin, yeni kitabında yer alan nefes ve dişil enerji çalışmaları ile kadınları içten dışa güçlendirmeyi ve iyileştirmeyi hedefliyor.

Ebedi Güzelliğe Kavuşmak Mümkün

Davranış Bilimleri UZMANI Dr. Nil Keskin, YENİ DİŞİL kitabında yer alan 9 KOD ritüelleri ile kadınların İÇTEN DIŞA İYİLEŞECEĞİNİ, GÜÇLENECEĞİNİ ve gerçek ebedi GÜZELLİĞE kavuşacağını söylüyor.

Yazar, kadınsal tüm mental ve fiziksel sağlık sorunları için KORUYUCU, ÖNLEYİCİ VE TAMAMLAYICI yaklaşım barındıran 9 Koddan oluşan FEM-HEAL Tekniğini YENİ DİŞİL kitabında ve uygulamaları ise GODDESS aplikasyonunda her yaştan kadının kullanımına sunuyor.

Çünkü “Kadın İyileşirse Dünya İyileşir.”

Nil Keskin yeni kitabıyla ilgili şu açıklamalarda bulunuyor:

“Yeni Dişil, devrim niteliğinde bir kitap… Kitabı yazmaktaki temel amacım; önce kadınların bu çağda yenilenmesi, yeni erdemlerle donanıp mutlu ve sağlıklı olmaları ve sonrada ilham olup cinsiyet dengesi temelinde çevrelerindeki erkek ve çocukların dönüşümüne katkıda bulunmak idi. Şimdi, kadınların yeniden doğup, YENİ DİŞİL olmalarının zamanı… Uyanış zamanı.

Kadınların artık ataerkil yanılgıları tek tek üstlerinden atıp, yüksek potansiyellerinde varlık göstermeleri gerekiyor. Çünkü “Kadın iyileşirse dünya iyileşir.”

“Kadının Dönüşümü; ataerkil yanılsamaların aksine mükemmel olmaya çabalamak yerine, doğal hediyelerine yani bedensel ve ruhsal bağı kuran ERDEMLERİNE gerçek değeri vermesiyle mümkün olacak. Günümüzde artık, içten dışa iyileşmiş, karanlıklarını kucaklayıp aydınlığına uyanmış bilge kadınların yetiştirdiği erkek ve kız çocuklarına ihtiyacımız var. Bir toplumda ancak kadınlar mutlu edilirse, toplumsal refah oluşur. Bir ailede KADIN mutluysa, aile mutludur.

Kadın üzgün ve yargısal ise çocuklar da öyledir… Aile mutluluğu KADINI mutlu etmekten geçer. Kadının da kendiyle mutlu olmayı öğrenmesinden…

KADINI üzen, ağlatan erkeğin işleri, güçleri, hayatının bütünü rast gitmez.

Kadını üzgün olan toplumun refahı söz konusu olamaz.

Bizi birbirimize bağlayan ortak anılarımız değil ortak acılarımızdır. Acı bedenden birlikte kurtulmak için artık harekete geçmeliyiz. Bu toplumu ACILARINDAN ÖĞRENİP, AYDINLIĞA ÇIKACAK KADINLAR yükseltecek.

Yaşadığımız coğrafya ve çevresi Anadolu, Mezopotamya, Antik Yunan, Sümerler dişil gücün topraklarıdır. UYANIŞ tüm dünyaya bu topraklardan yayılacak. Yeni DİŞİL; 9 KOD ile dönüşüp, önce kendine, sonra erkeğe, çocuğa, aileye, topluma İYİLİK, IŞIK, BOLLUK, SAĞLIK yayacak… Bu coğrafyada doğmuş olan kadınlar YENİDEN DOĞUŞ için bir devrim yaratacak… Dünyaya örnek olacak.”

- REKLAM -
Son Eklenenler

İlginizi Çekebilir