Rengim Gökmen’e Adra’Fest Festival Orkestrası’ndan doğum günü sürprizi

Kategoride Diğer

13-20 Ağustos 2023 tarihleri arasında Balıkesir’in körfez bölgesindeki gerçekleşen dokuz konser ve bir panelden oluşan Adra’Fest Festival Akademi etkinliğinin 19 Ağustos Gala Konseri’nde Rengim Gökmen’in doğum günü kutlandı. Sanat yönetmenliğini Cihat Aşkın’ın yaptığı uluslararası sanatçıların katılımıyla zenginleşen Adra’Fest Festival Akademi, genç sanatçılarla deneyimli müzisyenlerin bir araya gelerek yoğun bir programda çalıştıkları bir orkestra maratonuydu. Başta Ören Adramytteion Antik Kenti Kazı Evi olmak üzere Ayvalık, Gömeç, Havran, Edremit-Güre gibi Balıkesir körfez bölgesinde çok sayıda yerde her gün farklı solistlerle konserler düzenlenerek, heyecan verici sanat günleri yaşandı.

Festivalde Rengim Gökmen’in şeflik öğrencileri Nevin Abakan, Gökmen Fahlioğulları, Nizam Deniz Şensoy da festival orkestrası’nı prova ve konserlerde yöneterek, Rengim Gökmen’in gözetiminde örneği ender görülen bir orkestra şefliği ustalık çalışması yaptılar. Konserlerde dinleyicilerin beğenisini kazanan genç şefler ve festival orkestrası coşkuyla alkışlandı.

Adra’Fest’in son konseri olarak Balıkesir AVLU Salonu’nda 19 Ağustos 2023’te yapılan konserde, Cihat Aşkın ve festival orkestrası çalınacak eser yerine, doğumgünü şarkısını çalmaya başlayınca renkli anlar yaşandı. Festival orkestrası üyelerinin hazırladığı kutlama videosunun da yayımlanmasından sonra Rengim Gökmen ilk defa konser anında doğumgününün kutlandığını belirterek duygularını ifade edip mutluluğunu paylaştı.

- REKLAM -
Son Eklenenler

İlginizi Çekebilir