Sinan Canan: İnsan dünyanın kanseri olacak

Kategoride Diğer

İnsanların, şirketlerin sürekli bir büyüme arzusunda olduğunu belirten Sinan Canan, insanlığın bu büyüme arzusunun dünyanın kanseri olacağını kaydetti.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 12.’si düzenlenen Kocaeli Kitap Fuarı’nda konuşan Sinan Canan, insanlığın dünyanın kanseri olacağını söyledi. ‘Yeni Dünyanın Cesur İnsanı’ konulu söyleşisinde Canan, “Kazanmak istiyoruz. Sürekli büyümek istiyoruz. Şirketler, insanlar… İnsan bu şekilde büyümeye devam ederse dünyanın kanseri olacak” dedi.

“KİTLESEL VERİLERİ TOPLUYORLAR”

Herkesin sosyal medyaya, telefonlara mahkûm halde olduğunu vurgulayan Canan, “Neden o aleti tutup atamıyoruz?” diye sordu. Canan, “Yapay zekaya sahip bu cihazlar sizin yaptıklarını algılıyor ve sizden önce hamleler yapmaya başlıyor. Zaaflarımızla çok kolay manipüle edeceğimiz onlarca yıldır bilinen bir şey. Bireysel olarak verdiğimiz veriler önemli değil. Ne yapsınlar Uğur’un kişisel verilerini? Kitlesel verileri topluyorlar. Kitle eğiliminin bilgisini topluyorlar” ifadelerini kullandı.

“TEKNOLOJİ ZAMANIMIZI ÇALIYOR”

“Teknoloji bize vakit kazandırmadı. Zamanımızı çalıyor” şeklinde konuşan Canan, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bizim bu kadar bilgiye ihtiyacımız yok. Bizim gibi düşünen insanlara yanaşmaya başladık. Hep kendimize yakın kişilere yöneldik. Bakteriler gibi… Zihnimiz yetmediği için kendi gettolarımızı oluşturup buraya hapsoluyoruz. Sistem sizi belli bir yere koyuyor. Nokta atışı yönlendiriyor. Yeni dünya düzeni, boş gezen insanların sürü halinde yönetildiği bir dünya kurmak istiyor”

“MUTLULUK HAYATTAN RAZI OLMA HALİDİR”

Bahanelerin milyonlarca olduğunu söyleyen Canan, “Hepimiz bu dünyaya başkasının bizim gibi yapamayacağı bir şeyi yapmak için geldik. Bunu ancak siz bilebilirsiniz. Mutluluk hayatından razı olma halidir. Bir daha dünyaya geldiğimizde aynı kişi olmak istiyorsak mutluyuz demektir.  Ama istemiyorsak elimizdeki her şeyi bırakıp başka bir şeyle uğraşmalıyız” ifadelerini kullandı.

22 MAYIS PAZAR AKŞAMINA KADAR AÇIK

Öte yandan Kocaeli Kitap Fuarı, 22 Mayıs Pazar akşamına kadar açık kalacak. Fuarda bu yıl 315 yayınevi, 40 sahaf ve 70 STK yer alıyor. Türkiye’nin ziyaretçi sayısı, etkinlik ve katılımcı açışından en büyük Kitap Fuarı’nda, toplam 673 etkinlik düzenlenecek.

- REKLAM -
Son Eklenenler

Toz Kolajen

Toz kolajen, son yıllarda popülerlik kazanan ve sağlık açısından çeşitli faydaları olduğu düşünülen bir takviye ürünüdür. Özellikle cilt sağlığı,...

İlginizi Çekebilir