Singursu Serus-Tulpar’ın Peşinde

Kategoride Diğer

Gerçek bir hayat hikâyesinden esinlenerek kurgulanan Tulpar’ın Peşinde; küçük bir evdeki, şirin bir akvaryumdaki macerayı anlatıyor. Çocuklar kadar yetişkinlere için de düşünmek ve hayal kurmanın önemi, farklı bir anlatımla ele alınıyor.

 Akvaryumun sınırları içinde ama sonsuza uzanan bir dünyada değişimin değerini herkese anlatmaya çalışan Vatoz Tulpar ile herkes kendinden bir parçayla yeniden tanışacak.

‘Daha fazlasını yapmak, birbirine benzeyen günleri değiştirmek mümkün mü?’ sorusunun yanıtını ararken eşsiz bir maceranın da kapıları aralanıyor. Herkese, hayal kurmanın ve o hayalin peşinden gitmenin ne kadar değerli olduğunu anlatan kitap, özgün çizimleriyle de çarpıcı izler bırakıyor. Özellikle çocuklara değil masalsı bir atmosferde kendisini keşfetmek isteyen yetişkinler için de kaleme alınan eserdeki çizimlerde Aleyna Urban imzası var.  Singursu Serus (Okan Sertoğlu) imzalı Tulpar’ın Peşinde, sorular sormanın, hayata yepyeni bir başlangıç yapmak konusundaki değerini irdeliyor.

“Adı konmamış ancak kuralları herkes tarafından bilinen bu oyunun, pervasız koşuşturmacanın dışında biri vardı. Aslında kahramanımız da en çok onu merak ediyor, onunla dost olmak istiyordu. Bu, vatoz Tulpar’dı.”

Gerçeğin görünmeyenin içinde gizli olduğu; görünenle yetinenin tıpkı bir akvaryum gibi saydam duvarların gerisindeki kaderine razı geldiği bir dünyada yeni bir bakış açısının neleri değiştirebileceği sorgulanıyor.

1983 İstanbul, Süleymaniye doğumlu Singursu Serus, Pertevniyal Lisesi’nden sonra endüstri mühendisliği bölümünden mezun oldu. Ekonomi yüksek lisansının yanı sıra turizm rehberliği eğitimleri alan yazar hâlen felsefe bölümünde okumaktadır.  Danışmanlık, distribütörlük ve turizm alanında çalışma hayatını sürdürmektedir. Tulpar’ın Peşinde Yazardan Direkt Yayınevi’nden yayımlanarak farklı bir dünyayı keşfetmek isteyen okurla buluşuyor.

- REKLAM -
Son Eklenenler

Toz Kolajen

Toz kolajen, son yıllarda popülerlik kazanan ve sağlık açısından çeşitli faydaları olduğu düşünülen bir takviye ürünüdür. Özellikle cilt sağlığı,...

İlginizi Çekebilir