Ücretsiz Ders Kitapları ve Yardımcı Kaynaklar Okullara Dağıtılmaya Başladı

Kategoride Diğer

2022-2023 eğitim öğretim yılında öğrencilere ücretsiz verilmek üzere Millî Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanarak gönderilen 1 milyon 678 bin ders kitabı ve 957 bin yardımcı kaynak kitap, okul sıralarının üzerinde yerini almaya başladı.

BALIKESİR – Okullarda hazırlık çalışmalarında sona gelinirken yeni eğitim öğretim yılında öğrencilere ücretsiz olarak verilmek üzere Millî Eğitim Bakanlığı tarafından gönderilen ders kitapları ve yardımcı kaynak kitaplar, öğrencilerin sıralarında yerlerini almaya başladı. Balıkesir’de temel eğitimde 943 bin, ortaöğretimde ise 735 bin olmak üzere 1 milyon 678 bin ders kitabı ile; temel eğitimde 452 bin, ortaöğretimde ise 505 bin olmak üzere 957 bin yardımcı kaynak kitap öğrencilere ders başı yaptıkları ilk gün teslim edilecek. Ayrıca bu yıl ilk defa yardımcı kaynak kitaplar da ders kitaplarıyla beraber 12 Eylül tarihinde öğrencilere verilecek.

Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı yaptığı açıklamada, Millî Eğitim Bakanlığı tarafından gönderilen kitapların okullara dağıtımının gerçekleştiğini söyledi. Gönderilmiş olan kitapların öğrencilerin sınavlara hazırlanmalarında büyük destek sağlayacağını ifade eden Ali Tatlı, gönderilen ders kitapları ve yardımcı kaynak kitapların dağıtımına hassasiyetle devam edildiğini ve yeni eğitim öğretim yılına güzel bir şekilde başlamak adına okullarımızda tüm planlamaların ve hazırlıkların yapıldığını belirtti.

 

- REKLAM -
Son Eklenenler

Toz Kolajen

Toz kolajen, son yıllarda popülerlik kazanan ve sağlık açısından çeşitli faydaları olduğu düşünülen bir takviye ürünüdür. Özellikle cilt sağlığı,...

İlginizi Çekebilir